• Projektový deň v 6.A - Deň zdravej výživy

     • Do galérie Projektový deň v 6.A - Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

      Deň zdravej výživy (alebo Čo sme si navarili, to sme si zjedli.)

      Naši šiestaci sa s tým, že sa v školskej jedálni nevarí, vysporiadali po svojom. Venovali deň zdravému stravovaniu. Spoločne si pripravili chutný obed a spoločne ho aj zjedli. Hovorili o tom, ako jesť zdravo, pestro a aj vyvážene. Bol to príjemne veselý deň.

     • Zážitková exkurzia v Modre

     • Do galérie Zážitková exkurzia v Modre boli pridané fotografie.

      Siedmaci sa z exkurzie v Modre vrátili plní zážitkov. Okrem toho, že navštívili miesta, kde Ľ. Štúr trávil posledné obdobie svojho života, zažili adrenalín pri výstupe na mestskú vežu, dozvedeli sa, prečo je Modra modrá, videli evanjelický sirotinec, v ktorom vyrastal aj Ján Smrek, navštívili hrob vynálezcu Viney... Čerešničkou na torte však bola zážitková prehliadka Majoliky Modra, kde sa deti dozvedeli nielen o procese výroby tohto unikátu zapísaného do zoznamu kultúrneho dedičstva Unesco, ale kde aj samy tvorili – točili na kruhu a maľovali vlastné produkty. Tie im po vypálení zostanú ako suvenír na nezabudnuteľný deň :)  

     • Čítanie so starými rodičmi

     • Do galérie Čítanie so starými rodičmi boli pridané fotografie.

      Siedmaci ostali verní milej októbrovej tradícii, ktorou je každoročné čítanie so starými rodičmi. Tento raz pozvali medzi seba babičku Elenky, pani Tonku, ktorá ich zasvätila do tajov dobrodružnej literatúry. Pri jej čítaní zo šesťdesiat rokov starého prekladu dobrodružstiev Robinsona Crusoa ostali ticho aj notorickí vyrušovači :) Pani Tonka však ulahodila nielen detským dušiam, ale aj mlsným jazýčkom, keď svojim mladým poslucháčom priamo v triede pripravila koláčiky podľa tradičného receptu dolnozemských Slovákov.

     • Sprievodca ročníkmi

     • Na stránke boli aktualizované tzv. manuály. Nájdete ich v sekcii O škole - Sprievodca ročníkmi. Manuály platia pre žiakov 4.-9. ročníka a sú prístupné iba po prihlásení. 

     • Jablkové hodovanie 2019

     • Po ročnej pauze sme sa opäť zapojili do seneckého Jablkového hodovania. Naším cieľom bolo predajom jablkových dobrôt našich mamičiek, učiteliek, ale aj spolužiakov získať peniaze na dokončenie predzáhradky pred našou školou. Stoly sa prehýbali pod všakovakými dobrotami a nám sa podarilo vyzbierať 314 € a k tomu dostaneme od ďalšej mamičky ešte dar vo výške 200 €. Takže sa túto sumu môžeme bez problémov kúpiť lavičky, náradie a dokončiť výsadbu v záhradke. Ďakujeme vám!

     • Európsky deň jazykov

     • Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.

      Dnes sme sa pripojili k ostatným európskym krajinám a projektovým vyučovaním sme oslávili už 18. ročník Európskeho dňa jazykov. Chutil, znel, voňal a vyzeral úžasne! Skvelá práca!

      Well done! Bien hecho! Bon travail! Gut gemacht!

     • Beh zdravia

     • Aj tento rok sa naši šikovní športovci zúčastnili tradičného Behu zdravia na Slnečných jazerách v Senci. Za našu školu bežalo 34 detí. 

      Prvé miesto vo svojich kategóriách získali: Maťko Krajčík a Saška Franeková,

      druhé miesto získal Oliver Gábor. Na treťom mieste sa umiestnili Michal Krajčík a Liam Kormančík. 

      Všetkým bežcom ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy, umiestnili sme sa celkovo na 3.mieste!

     • Návšteva Betánie

     • Do galérie Návšteva Betánie boli pridané fotografie.

      So siedmakmi sme dnes prijali pozvanie na návštevu Betánie Senec, domova sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím. Okrem srdečného prijatia, veľkej dávky radosti, vďačnosti, pozitívnej energie a skvelých koláčov sa nám dostal aj prísľub, že nás klienti tohto centra naučia vyrábať také krásne hand-made produkty, aké sme dnes mohli u nich obdivovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

     • Krúžkofest

     • Srdečne vás pozývame na 3. ročník Krúžkofestu v sobotu 7.9.2019 od 9.00 do 12:00. 

     • Organizácia školského stravovania v šk. roku 2019/20

     • Milí rodičia, keďže opäť nastali zmeny v školskom stravovaní a školské stravovanie bude podporené dotáciou na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, zverejňujeme informácie k organizácii stravovania.

      Školské stravovanie zabezpečuje Školská jedáleň pri SOŠAaP, Kysucká 14, Senec, avšak účtovanie sa presunulo na našu školu. Preto sa za obedy bude platiť na bežný účet školy. Žiaci sa budú preukazovať elektronickými čipmi, noví žiaci ich dostanú prvý týždeň v septembri. Ak niektoré dieťa čip stratilo, je potrebné si nový čip zakúpiť u p. Galgocziovej v kancelárii SOŠAaP na prízemí učilišťa. Poplatok za nový čip je 5 €. Noví žiaci získajú čip bez poplatku. 

      Obedy sa budú vydávať v čase od 12:40 do 13:15. Rodičia majú počas vydávania obedov vstup do jedálne z hygienických dôvodov zakázaný. 

      Všetky informácie k cenám obedom a platbám nájdete v priloženom súbore. Predpisy k stravovaniu budeme vydávať prvý septembrový týždeň cez Edupage. 

      Veríme, že sa nám na nový systém podarí hladko prejsť a že dotácia podporí správne stravovacie návyky detí. 

      POZOR: odporúčame dôsledne odhlasovať deti z obedov (najmä cez edupage, v nevyhnutných prípadoch telefonicky u p. vedúcej).

      Kontakty na vedúcu šk. jedálne: p. Anna Vrauková, 02/45924954, vraukovaanna@sossc.sk 

      Vaša škola

      organizacia_stravovania_2019.docx

     • Informácia pre rodičov detí 1. roč.

     • Milí rodičia,

      radi by sme vás informovali, že deťom do 1. ročníka nie je potrebné kupovať žiadne učebné pomôcky (okrem tašky a peračníka s farbičkami), všetko dostanú v škole. Každé dieťa bude však potrebovať na telesnú výchovu halové tenisky (s bielou podrážkou) a časť výbavy na plávanie - plavky, plavecké okuliare, uterák a prezúvky do plavárne. Tričko na cvičenie aj plaveckú čiapku dostanú v škole. Na plávanie odporúčame kúpiť tzv. plavecké ponožky (aquasocks), aby sa predišlo šíreniu bradavíc a iných vírusov. Tešíme sa na vás. 

     • Fotosúťaž

     • fotosutaz.pdf

       

      Hlasovanie o víťazovi fotosúťaže Slovensko je mega! je otvorené do 13.9.2019. Pokyny sú na nástenke v škole. 

     • Výsledky evaluačného dotazníka EDO

     • V apríli 2019 sa v našej škole uskutočnil externý dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojili učitelia, rodičia a žiaci 5.-8. ročníka. Výsledky sú veľmi potešujúce, ale aj zaväzujúce. Veríme, že takú vysokú mieru dôvery a spokojnosti budeme môcť preukázať aj v budúcich školských rokoch. Ďakujeme!

      Celkové detailné výsledky si môžete prečítať v priloženom linku.

      http://old.exam.sk/Vys_sprava_12364.pdf