• Zápis do 1. ročníka

•

V súlade s platnou legislatívou sa zápis detí do 1. ročníka uskutočňuje v mesiaci apríl. V školskom roku 2019/20 sa zápis uskutoční v sobotu 4. apríla 2020.

Do prvého ročníka môže nastúpiť dieťa, ktoré v čase nástupu na povinnú školskú dochádzku dovŕši 6 rokov.

Súkromná základná škola Senec organizuje slávnostný zápis do 1. ročníka, na ktorom sa dieťa zúčastňuje so svojimi zákonnými zástupcami. Pri zápise dieťaťa do školy je potrebné predložiť k nahliadnutiu:

- občiansky preukaz zákonných zástupcov,

- rodný list dieťaťa,

- v prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí.

Kritériá na prijatie do 1. ročníka:

* dieťa musí byť preukázateľne zrelé do školy;

* dieťa zvládne "preskúšanie" na zápise v našej škole;

* dieťa má v škole staršieho súrodenca;

* vyrovnaný pomer chlapcov a dievčat v danom ročníku;

Za administráciu zápisu účtuje škola administratívny poplatok vo výške 20,-€ za dieťa. Rodičia dostanú spolu s rozhodnutím  o prijatí/neprijatí aj výsledok skúšky na zápise.

Pri zápise dieťaťa vyplní zákonný zástupca dieťaťa záväznú prihlášku a potvrdí ju svojím podpisom.