• Hlasujme a vyhrajme Športovú akadémiu Mateja Tótha!

• Milí rodičia, žiaci, kolegovia,
            prihlásili sme sa do súťaže o získanie licencie na športovú akadémiu Mateja Tótha na 1 školský rok zdarma. Je to športový program pod vedením externých trénerov určený pre žiakov 1. stupňa. Súťaží sa formou hlasovania, hlasovať sa môže každý deň až do 30.6. Vyhrá škola, ktorá v danej kategórii získa najviac hlasov. Zatiaľ sme stále na 2. mieste, tak ak sa dá, hlasujte, prosím, denne na stránke
            Spoločným úsilím sa nám môže podariť získať zaujímavú skúsenosť a vytvoriť pre deti dobrú vec aj do budúcna. Ďakujeme za každý váš hlas.
            Vaša škola

• Otvorené hodiny v rámci Zeleného týždňa

• Do galérie Otvorené hodiny v rámci Zeleného týždňa boli pridané fotografie.

Zelený týždeň je úspešne za nami! Bol naozaj akčný a zaujímavý. Pripravili sme otvorené hodiny pre rodičov, Fairtrade prezentáciu žiakov, zelené aktivity v školskom klube, blokové vyučovanie prírodovedných predmetov. Týždeň sme ukončili divadelným predstavením ŽUŽU - Ako chrániť prírodu. Počasie nám síce prekazilo zámer čistenia okolia, ale určite si na to nájdeme ešte čas. Veríme, že sa vám páčilo tak ako aj nám!

PS:Na hodine v átriu sa k piatakom pridal aj Okáň hruškový, nájdete ho?

• Biologická olympiáda

• Naše šikovné siedmačky získali krásne umiestnenia v okresnom kole biologickej olympiády - Lucia Kopcová 3.miesto a Nikol Kalečíková 1.miesto v kategórii D. Zároveň veľká vďaka patrí pani učiteľke Janke Klepochovej za prípravu. Dievčatá, gratulujeme a ďakujeme!

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Srdečne blahoželáme našim šikovným matematikom, ktorí uspeli na okresnom kole MO.

Adam Balogh (6.A) - 4.miesto v kategórii Z6,

Karin Jakubcová (7.A) - 3. miesto v kategórii Z7.

• Tlačivo 2% z dane

• vyhlasenie_2__.pdf​​​​​​​

Milí rodičia, prikladáme formulár na 2% z dane, do ktorého po stiahnutí môžete priamo vpisovať osobné údaje. Všetkým darcom vopred ďakujeme. Vaša škola

• Strelecká súťaž

• Srdečne blahoželáme VIKTOROVI ČUKANOVI za 1. miesto v krajskom kole Streleckej súťaže v kategórii najmladších žiakov. Viktor získal 194 bodov, čím predbehol aj starších súťažiacich!

• Veľkonočné tvorivé dielničky

• Do galérie Veľkonočné tvorivé dielničky boli pridané fotografie. V galérii fotografií ešte viac a ak by niektorí rodičia chceli fotku dieťaťa, stačí napísať cez edupage.

• McDonald´s Cup

• Dnes sa naši šikovní športovci z 3.A a 4.A zúčastnili futbalového turnaja McDonald´s Cup. V troch zápasoch dali 33 gólov a dostali jeden! Fantastický úspech, GRATULUJEME!

• Tvorivá literatúra

• Do galérie Tvorivá literatúra boli pridané fotografie.

Na hodine literatúry objavovali piataci čaro bábkového divadla. Vytvorili skvelý autorský tím, v ktorom mal každý svoju rolu, od režiséra, cez bábkohercov, scénografov, až po zvukára. Za necelé dve hodiny úspešne naštudovali prvé dejstvo ruskej rozprávky Krása nevídaná :)

• Chodník Malý Biel - Senec

• Naše dievčatá zo 7.A pripravili na občianskej náuke projekt na vybudovanie chodníka z Malého Bielu do Senca. Tento projekt vďaka p. Kopcovej z OZ Tenenet prezentovali aj na Mestskom úrade v Senci pred pani prednostkou a zástupcami zodpovedaných odborov. Či predstaviteľov mesta prezentácia dievčat presvedčila, nevieme, ale v každom prípade sme za ich zodpovedný prístup a občiansku angažovanosť pyšní! Výborná práca, dievčatá!aj_my_chceme_chodit__do_Senca_bezpec__ne_2.pptx​​​​​​​

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• 20. február bol v našej škole literárny 20. február. Celé predpoludnie strávil u nás spisovateľ a básnik Daniel Hevier, ktorý odučil u šiestakov hodinu literatúry a potom besedoval s deťmi o svojom novom projekte Chyméros. Fotografie nájdete v našej fotogalérii.

Popoludní sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Zapojilo sa 17 recitátorov v 3 kategóriách. Všetky deti boli úžasné a niektoré z nich  - tí na 1. mieste - postupujú do okresného kola.

Výsledky školského kola:

I. kategória poézia: 1. miesto - Julia Kostičová, 3.A, 2. miesto - Ela Mária Noskovičová, 4.A, 3. miesto - Zoja Hudecová, 2.A

I. kategória próza: 1. miesto - Klára Kákošová, 3.A, 2. miesto - Filip Pribylka, 2.A, 3. miesto - Adam Pikáli, 2.B

II. kategória poézia: 1. miesto - Šimon Andrejčák, 6.A, 2. miesto - Elena Jasenovcová, 5.A 3. miesto - Tereza Vozárová, 6.A

II. kategória próza: 1. miesto - neudelené, 2. miesto - Marion Adriaensen, Alex Bačo, obaja 5.A

Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a víťazom budeme držať palce v okresnom kole! Ďalšie foto v galérii.

• Projektový deň FAŠIANGY

• Do galérie Projektový deň FAŠIANGY boli pridané fotografie.

Dnes mali naši veľkí žiaci projektové vyučovanie. Rozdelení do skupín hľadali a spracovávali informácie o fašiangovom období, plesoch a báloch, karnevale ale aj pôste. Piekli fánky, vyrábali masky, nacvičili si folklórne fašiangové pásmo, dokonca aj štvorylku. Na záver skupiny prezentovali svoje projekty. Zvládli to všetci úžasne, bol to krásny zážitok!