• Máme víťazku v okresnom kole Olympiády zo SJL!
     • Máme víťazku v okresnom kole Olympiády zo SJL!

     • V stredu 27.11.2019 reprezentovala našu školu v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry žiačka 9.A triedy Hanka Šestinová. Naša svedomitá príprava priniesla sladké ovocie: Hanka získala 1. miesto a postupuje do krajského kola. A takto sa z jej víťazstva všetci tešíme!

    • Technika v Arbore
     • Technika v Arbore

     • Do galérie Technika v Arbore boli pridané fotografie.

      Siedmaci počas praktického vyučovania techniky v spoločnosti Arbor prišli na to, akým úžasným antistresom je práca so zeminou, sadenie tulipánov či rozmnožovanie okrasných rastlín. Týmto ďakujeme pani Lahovej, riaditeľke firmy, ktorá opäť našim žiakom umožnila nahliadnuť do tajov projektovania a údržby zelene.

     • Testovanie 5

     • V stredu 20.11.2019 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka Testovanie 5

      Harmonogram testovania:

      8:00-8:20 - úvodné pokyny, rozdanie testov, oboznámenie sa s testom 

      8:20-9:20 - test z matematiky

      9:20-9:50 - prestávka

      9:50-10:05 - úvodné pokyny, rozdanie testov, oboznámenie sa s testom

      10:05-11:05 - test zo slovenského jazyka

      11:05 - zozbieranie testov a záver testovania.

      Po skončení testovania budú mať žiaci oddychový program do 12:30 a vyučovanie končí obedom. 

    • Dejepisná exkurzia Praha - Terezín
     • Dejepisná exkurzia Praha - Terezín

     • Do galérie Dejepisná exkurzia Praha - Terezín boli pridané fotografie.

      Žiaci 9. ročníka navštívili v rámci hodín dejepisu a občianskej náuky hlavné mesto ČR Prahu, kde si pripomenuli 30. výročie udalostí Nežnej revolúcie. V centre mesta navštívili miesta s ňou spojené – Národní třídu, Václavské námestie a prezreli si výstavu fotografií ČTK z udalostí roku 1989. Ďalší deň sme navštívili bývalý koncentračný tábor Terezín, kde sme videli nielen celu atentátnika Gavrila Principa, ale mohli sme tiež zažiť, ako sa mohli cítiť tisíce uväznených ľudí. V Múzeu geta sme videli expozíciu o živote v meste Terezín. Posledný deň v Prahe sme strávili návštevou najznámejších historických pamiatok – Pražský hrad, Malá Strana, Staré mesto a navštívili sme aj rozhľadňu na Petříne a Zrkadlové bludisko.

       

     • Projektové vyučovanie - triedenie odpadu

     • Do galérie Projektové vyučovanie - triedenie odpadu boli pridané fotografie.

      Dňa 13.11.2019 prišla k nám návšteva  na podporu Environmentálnej výchovy - inštitút Daphne, ktorý nám  ukázal, ako sa lepšie správať k našej prírode.

      Inštitút Daphne aplikovanej ekológie je mimovládna nezisková organizácia zameraná na ochranu prírody. Je expertnou organizáciou v oblasti ochrany a obnovy nelesných ekosystémov, manažmentového plánovania v oblasti ochrany prírody, environmentálnej výchovy, zvyšovania povedomia verejnosti a ovplyvňovania environmentálnej politiky, a to na lokálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni.

      Žiaci sa v rámci programu Odpady! Putovanie odpadu dozvedeli, kam putujú odpady z nášho koša. Existuje len jedna cesta? Ako ju môžeme ovplyvniť? Vieme  prispieť k zníženiu množstva vyhodených vecí? Spoločne diskutovali a hľadali cesty, ako zabrániť neustálemu zvyšovaniu sa množstva odpadu na Zemi. Potom si žiaci vlastnoručne vykúzlili aj praktické veci zo zdanlivo nepoužiteľného odpadu a vyrobili si nástenku, vďaka ktorej náš odpad skončí v tom správnom koši.