• Výsledky evaluačného dotazníka EDO

     • V apríli 2019 sa v našej škole uskutočnil externý dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojili učitelia, rodičia a žiaci 5.-8. ročníka. Výsledky sú veľmi potešujúce, ale aj zaväzujúce. Veríme, že takú vysokú mieru dôvery a spokojnosti budeme môcť preukázať aj v budúcich školských rokoch. Ďakujeme!

      Celkové detailné výsledky si môžete prečítať v priloženom linku.

      http://old.exam.sk/Vys_sprava_12364.pdf

     • Finančná gramotnosť u piatakov

     • Do galérie Finančná gramotnosť u piatakov boli pridané fotografie.

      Finančná gramotnosť v škole?

      Áno! Naši piataci práve spoznávajú vďaka programu JA Slovensko problematiku peňazí a podnikania. 

      Zamýšľame sa nad rodinným rozpočtom, čo sú to príjmy a výdavky, čo znamená šetrenie. 

      Zakladáme si vlastnú firmu a postupnými krokmi sa zoznámime aj s pracovným pohovorom - ako sa naň pripraviť, obliecť, čo so sebou doniesť.

      Piatakov táto téma naozaj zaujíma. Ďakujeme JA Slovensko za túto príležitosť.

      Vďaka spoločnosti MetLife je tento program bezplatný.

     • Senecká olympiáda

     • Do galérie Senecká olympiáda boli pridané fotografie.

      Prvý júnový týždeň prebiehala v Senci detská Senecká olympiáda, kde si deti mohli zmerať svoje sily v jednotlivých športových disciplínach. Naša škola sa aj napriek menšiemu počtu žiakov snažila zapojiť do väčšiny súťaží. V pondelok sme sa zapojili do plaveckých pretekov, kde sa nám podarilo umiestniť na stupienku víťazov v každej plaveckej disciplíne a získali sme jedno zlato, štyri striebra a dvakrát bronz. V utorok mladšie žiačky súťažili vo vybíjanej. Aj napriek veľkej snahe sa umiestnili na štvrtom mieste. Detská atletika bola pripravená pre najmladšiu kategóriu, ktorú tvorili dve družstvá po 8 detí. Až do poslednej chvíle to bolo veľmi napínavé a muselo prísť k rozstrelu o prvé a druhé miesto, kde nám chýbal centimeter k zisku zlatej medaily. V stredu sa pokračovalo florbalom dievčat a chlapcov, futbalom a prehadzovanej. Prehadzovaná bola určená pre najmladšiu kategóriu, v ktorej si naši žiaci jednoznačne vybojovali zlatú medailu. Vo florbale chlapcov nás jeden gól delil od víťazstva. Štvrtok sme zabojovali v atletike, kde sa zapojilo 35 detí z našej školy a mohli si vyskúšať atletické disciplíny. Napriek veľkej konkurencii naše deti bojovali a podarilo sa nám získať 22 medailí, 9 bronzových,  7 strieborných a 7 zlatých. Pre našu školu bol tento rok na Seneckej olympiáde veľmi úspešný a sme nesmierne hrdí na všetky naše deti, ako dokázali bojovať s plným nasadením.

     • Ochrana života a zdravia

     • Do galérie Ochrana života a zdravia, tzv. "branné" boli pridané fotografie.

      V rámci prierezovej témy Ochrana života a zdravia (rodičia si pamätajú "branné") sme mali vo švrtok teoretickú prípravu. Príslušník Generálneho štábu OS SR plukovní Ing. Norbert Tornyai odprezentoval žiakom poslanie a základné úlohy Ozbrojených síl SR. Po prezentácii prišli na rad dvaja na slovo vzatí bojovníci z 5. pluku špeciálneho určenia. Žiaci boli nadmieru disciplinovaní, prednášku počúvali so skutočným záujmom a padlo aj veľa otázok. Samozrejme, najviac ich zaujali vojaci v poľných uniformách, ktorí predviedli súčasti svojej výstroje a výzbroje a prieskumné drony. Praktickú časť sme absolvovali priamo v teréne, na Pekne ceste v Rači.

      Veríme, že práve takýmto spôsobom sa naši žiaci naučia veľmi veľa.