• Krúžkofest

     • Srdečne vás pozývame na 3. ročník Krúžkofestu v sobotu 7.9.2019 od 9.00 do 12:00. 

     • Organizácia školského stravovania v šk. roku 2019/20

     • Milí rodičia, keďže opäť nastali zmeny v školskom stravovaní a školské stravovanie bude podporené dotáciou na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, zverejňujeme informácie k organizácii stravovania.

      Školské stravovanie zabezpečuje Školská jedáleň pri SOŠAaP, Kysucká 14, Senec, avšak účtovanie sa presunulo na našu školu. Preto sa za obedy bude platiť na bežný účet školy. Žiaci sa budú preukazovať elektronickými čipmi, noví žiaci ich dostanú prvý týždeň v septembri. Ak niektoré dieťa čip stratilo, je potrebné si nový čip zakúpiť u p. Galgocziovej v kancelárii SOŠAaP na prízemí učilišťa. Poplatok za nový čip je 5 €. Noví žiaci získajú čip bez poplatku. 

      Obedy sa budú vydávať v čase od 12:40 do 13:15. Rodičia majú počas vydávania obedov vstup do jedálne z hygienických dôvodov zakázaný. 

      Všetky informácie k cenám obedom a platbám nájdete v priloženom súbore. Predpisy k stravovaniu budeme vydávať prvý septembrový týždeň cez Edupage. 

      Veríme, že sa nám na nový systém podarí hladko prejsť a že dotácia podporí správne stravovacie návyky detí. 

      POZOR: odporúčame dôsledne odhlasovať deti z obedov (najmä cez edupage, v nevyhnutných prípadoch telefonicky u p. vedúcej).

      Kontakty na vedúcu šk. jedálne: p. Anna Vrauková, 02/45924954, vraukovaanna@sossc.sk 

      Vaša škola

      organizacia_stravovania_2019.docx

     • Informácia pre rodičov detí 1. roč.

     • Milí rodičia,

      radi by sme vás informovali, že deťom do 1. ročníka nie je potrebné kupovať žiadne učebné pomôcky (okrem tašky a peračníka s farbičkami), všetko dostanú v škole. Každé dieťa bude však potrebovať na telesnú výchovu halové tenisky (s bielou podrážkou) a časť výbavy na plávanie - plavky, plavecké okuliare, uterák a prezúvky do plavárne. Tričko na cvičenie aj plaveckú čiapku dostanú v škole. Na plávanie odporúčame kúpiť tzv. plavecké ponožky (aquasocks), aby sa predišlo šíreniu bradavíc a iných vírusov. Tešíme sa na vás. 

     • Fotosúťaž

     • fotosutaz.pdf

       

      Hlasovanie o víťazovi fotosúťaže Slovensko je mega! je otvorené do 13.9.2019. Pokyny sú na nástenke v škole. 

     • Výsledky evaluačného dotazníka EDO

     • V apríli 2019 sa v našej škole uskutočnil externý dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojili učitelia, rodičia a žiaci 5.-8. ročníka. Výsledky sú veľmi potešujúce, ale aj zaväzujúce. Veríme, že takú vysokú mieru dôvery a spokojnosti budeme môcť preukázať aj v budúcich školských rokoch. Ďakujeme!

      Celkové detailné výsledky si môžete prečítať v priloženom linku.

      http://old.exam.sk/Vys_sprava_12364.pdf

     • Finančná gramotnosť u piatakov

     • Do galérie Finančná gramotnosť u piatakov boli pridané fotografie.

      Finančná gramotnosť v škole?

      Áno! Naši piataci práve spoznávajú vďaka programu JA Slovensko problematiku peňazí a podnikania. 

      Zamýšľame sa nad rodinným rozpočtom, čo sú to príjmy a výdavky, čo znamená šetrenie. 

      Zakladáme si vlastnú firmu a postupnými krokmi sa zoznámime aj s pracovným pohovorom - ako sa naň pripraviť, obliecť, čo so sebou doniesť.

      Piatakov táto téma naozaj zaujíma. Ďakujeme JA Slovensko za túto príležitosť.

      Vďaka spoločnosti MetLife je tento program bezplatný.

     • Senecká olympiáda

     • Do galérie Senecká olympiáda boli pridané fotografie.

      Prvý júnový týždeň prebiehala v Senci detská Senecká olympiáda, kde si deti mohli zmerať svoje sily v jednotlivých športových disciplínach. Naša škola sa aj napriek menšiemu počtu žiakov snažila zapojiť do väčšiny súťaží. V pondelok sme sa zapojili do plaveckých pretekov, kde sa nám podarilo umiestniť na stupienku víťazov v každej plaveckej disciplíne a získali sme jedno zlato, štyri striebra a dvakrát bronz. V utorok mladšie žiačky súťažili vo vybíjanej. Aj napriek veľkej snahe sa umiestnili na štvrtom mieste. Detská atletika bola pripravená pre najmladšiu kategóriu, ktorú tvorili dve družstvá po 8 detí. Až do poslednej chvíle to bolo veľmi napínavé a muselo prísť k rozstrelu o prvé a druhé miesto, kde nám chýbal centimeter k zisku zlatej medaily. V stredu sa pokračovalo florbalom dievčat a chlapcov, futbalom a prehadzovanej. Prehadzovaná bola určená pre najmladšiu kategóriu, v ktorej si naši žiaci jednoznačne vybojovali zlatú medailu. Vo florbale chlapcov nás jeden gól delil od víťazstva. Štvrtok sme zabojovali v atletike, kde sa zapojilo 35 detí z našej školy a mohli si vyskúšať atletické disciplíny. Napriek veľkej konkurencii naše deti bojovali a podarilo sa nám získať 22 medailí, 9 bronzových,  7 strieborných a 7 zlatých. Pre našu školu bol tento rok na Seneckej olympiáde veľmi úspešný a sme nesmierne hrdí na všetky naše deti, ako dokázali bojovať s plným nasadením.

     • Ochrana života a zdravia

     • Do galérie Ochrana života a zdravia, tzv. "branné" boli pridané fotografie.

      V rámci prierezovej témy Ochrana života a zdravia (rodičia si pamätajú "branné") sme mali vo švrtok teoretickú prípravu. Príslušník Generálneho štábu OS SR plukovní Ing. Norbert Tornyai odprezentoval žiakom poslanie a základné úlohy Ozbrojených síl SR. Po prezentácii prišli na rad dvaja na slovo vzatí bojovníci z 5. pluku špeciálneho určenia. Žiaci boli nadmieru disciplinovaní, prednášku počúvali so skutočným záujmom a padlo aj veľa otázok. Samozrejme, najviac ich zaujali vojaci v poľných uniformách, ktorí predviedli súčasti svojej výstroje a výzbroje a prieskumné drony. Praktickú časť sme absolvovali priamo v teréne, na Pekne ceste v Rači.

      Veríme, že práve takýmto spôsobom sa naši žiaci naučia veľmi veľa. 

     • 3.miesto v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • Tánička, gratulujeme!

     • Senecká korčula

     • Do galérie Senecká korčula boli pridané fotografie.

      Tešíme sa z našich športových nadšencov, že opäť skvele reprezentovali našu školu. Tentokrát na Seneckej korčuli. Ďakujeme Jankovi Krupičkovi za krásne tričká :-)

     • Juniáles

     • Srdečne Vás pozývame na náš 3. školský juniáles 8.6.2019 v átriu našej školy. Celá akcia sa bude niesť v duchu western-country štýlu. Flanelové košele, klobúky, sukne a kovbojské čižmy sú vítaným doplnkom.

      Tento rok vyhlasujeme súťaž o Najlepší HRNČEKOVÝ koláč.

      Celú akciu chceme pripraviť čo najviac ekologickú a eliminovať čo najviac odpadu. Uvítame vlastné misky a príbor na guláš.

      Na Juniálese bude aj výmenná burza SWAP. Bližšie informácie pošleme samostatne.

      Veľmi radi uvítame ceny do tomboly a do detského obchodíka, kde si deti budú môcť za získané „JUNY“ kúpiť nejakú tú drobnosť. 

      Tešíme sa na Vás.

       

      Za Radu školy 

      Martina Bollová