| Názov školy | Súkromná základná škola, Kysucká 14, Senec |
| Adresa školy | Kysucká 14, 903 01 Senec |
| Telefón | +421 2 4329 1108, 0948 656 020 |
| riaditel@skolasenec.sk | |
| WWW stránka | skolasenec.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mgr.Iveta Barková |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Barková Iveta | 0948 656 020 | riaditel&skolasenec.sk | |
| ZRŠ | Mgr. Augustovičová Jana | 0948 271 795 | augustovicova@skolasenec.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Bollová Martina | |
| pedagogickí zamestnanci | Kisová Renáta | |
| Strigačová Petra | ||
| ostatní zamestnanci | ||
| zástupcovia rodičov | Ing. Pősová Monika | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Filipovičová Oľga | |
| iní | PhDr. Kopcová Elena, PhD | |
| Bučeková Brigita | ||
| Matejková Martina | ||
| Ing. Barka Denis |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ SŠKD | Kisová Renáta | SŠKD | |
| MZ | Mgr. Turcárová Zuzana | ISCED 1 | |
| PK | Mgr. Strigačová Petra | ISCED 2 humanitné predmety | |
| PK | Mgr. Jana Augustovičová | ISCED 2 prírodovedné predmety, TSV, Tech |
Počet žiakov školy: 185
Počet tried: 10
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 10 |
| počet žiakov | 22 | 33 | 41 | 19 | 20 | 18 | 16 | 16 | 0 | 185 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 2 | 1 | 5 | |||||
| z toho v ŠKD | 20 | 31 | 37 | 15 | 1 | 104 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | GymBil | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 6 | 5 | ||||||
| prijatí | 1 | 0 | ||||||
| % úspešnosti | 17 | 0 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DRA | ETV | FRJ | FYZ | GEO | HUV | CHE | INF | KAJ | MAT | NBV | NVE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | |||||||||||||||
| 1.A | |||||||||||||||
| 2.A | |||||||||||||||
| 2.B | 1 | ||||||||||||||
| 3.B | |||||||||||||||
| 4.A | 1,44 | 1 | 1,06 | 1,33 | 1 | ||||||||||
| 5.A | 1,35 | 1,41 | 1,41 | 1,82 | 1 | 1,17 | 1,41 | 1 | |||||||
| 6.A | 1,47 | 1,59 | 1,65 | 1,47 | 1,59 | 1 | 1,29 | 1,59 | 1 | ||||||
| 7.A | 1,5 | 1,56 | 1,38 | 1,43 | 1,25 | 1,19 | 1,5 | 1 | 1,31 | 1,63 | 1 | ||||
| 8.A | 1,38 | 1,31 | 1,44 | 1,2 | 1,19 | 1,31 | 1,5 | 1 | 1,63 | 1,69 | 1 |
| Trieda | NEJ | OBN | ODO | PVC | PDA | PVO | REO | SJL | Spr | ŠPJ | TCH | TSV | VLA | VYV | VZO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1 | ||||||||||||||
| 1.A | 2 | ||||||||||||||
| 2.A | |||||||||||||||
| 2.B | 1 | ||||||||||||||
| 3.B | 1 | ||||||||||||||
| 4.A | 1 | 1,5 | 1 | 1 | |||||||||||
| 5.A | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 6.A | 1,57 | 1 | 1,72 | 1 | 1,6 | 1 | |||||||||
| 7.A | 1,38 | 1 | 1,69 | 1 | 1 | ||||||||||
| 8.A | 2 | 1 | 1,88 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 3.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 1.A | 22 | 21 | 0 | 1 |
| 2.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 2.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 3.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 4.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 5.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 6.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 7.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 8.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 20 | 1286 | 67,68 | 1286 | 67,68 | 0 | 0,00 |
| 1.A | 22 | 1402 | 70,1 | 1402 | 70,1 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 15 | 1263 | 83,3 | 1263 | 83,3 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 17 | 1242 | 77,62 | 1242 | 77,62 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 20 | 974 | 60,87 | 974 | 60,87 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 18 | 1299 | 73,95 | 1299 | 73,95 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 18 | 2127 | 125,12 | 2127 | 125,12 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 17 | 1268 | 79,25 | 1268 | 79,25 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 16 | 1135 | 70,94 | 1135 | 70,94 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 16 | 1937 | 121,06 | 1937 | 121,06 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Testovanie 5_SJL | 19 | 66,9% | |
| Testovanie 5_ MAT | 19 | 64,6% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 10 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 22 | 0 |
| Bežných tried | 10 | 5 | |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | |
| Pre nadaných | 0 | 0 | |
| Spolu | 10 | 5 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 22 | 7 | 22 | 7 |
| DPP | 6 | 0 | 6 | 6 |
| Znížený úväzok | 0 | 5 | 0 | 5 |
| ZPS | 3 | 0 | 3 | 0 |
| Na dohodu | 6 | 0 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 18 | 18 |
| vychovávateľov | 0 | 4 | 4 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 23 | 23 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Olympiáda ANJ | 10 | 2 | |||
| Olympiáda DEJ | 6 | 3 | |||
| Matematická o. | 10 | 8 | |||
| Geografická o. | 29 | 9 | 1 | ||
| Pytagoriáda | 79 | 17 | |||
| Šaliansky Maťko | 10 | 3 | 1 | ||
| Hviezdoslavov Kubín | |||||
| BIO olympiáda | 4 | 2 |
Krúžkofest
Slnečný festival v Senci
Návšteva divadelných predstavení - SND, Divadlo J. Palárika Trnava, Nová scéna BA, Bibilotéka, filmové predstavenie Senec, návštevy mestskej knižnice
Jablkové hodovanie
Výchovné koncerty
Európsky deň jazykov
Dobročinné zbierky - Deň bielej pastelky, Mikulášska zbierka, Deň narcisov, Deň modrého gombíka
Tvorivé dielne - vianočná, veľkonočná
Exkurzie - návšteva prezidentského paláca, Jelka - vodný mlyn, Veľká Británia, FLIP Viedeň, Sygic, Hvezdáreň Hurbanovo, Noc výskumníkov
Workshop - JASlovensko - finančná gramotnosť
Vianočná akadémia
Projekt Foodie
Juniáles
Senecká olympiáda žiakov
Plavecký deň - zimný/letný
Zelený týždeň - otvorené hodiny, stretnutie s rodičmi, prezentácia Mongolsko, Deň Zeme (čistíme Senec), Zero waste workshop
Žiacka konferencia
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
školskom roku 2018/2019 bola škola úspešná v projektoch:
Školy, ktoré menia svet
Šampióny školskej participácie
V školskom roku 2018/2019 sa v škole neuskutočnila inšpekčná kontrola.
Škola sídli v priestoroch SOŠ automobilovej a podnikania, k dispozícii máme 3 poschodia pavilónu C, školskú jedáleň, telocvičňu a školský dvor. Využívame 11 učební, 1 jazykovú učebňu, pohybovo-tanečné štúdio, školský klub detí, od septembra 2018 je k dispozícii učebňa prírodných vied, Vyučovanie je priebežne zabezpečované potrebnými učebnými pomôckami, takmer v každej triede je interaktívne riešenie, zariadená je učebňa IKT. Materiálno-technické zabezpečenie sa rieši v súlade s potrebami výchovno-vzdelávacieho procesu.
Škola je financovaná z viacerých zdrojov:
- štátny príspevok - normatívne a nenormatívne prostriedky
- dotácie mesta Senec na základe prenesených kompetencií
- príspevok rodičov žiakov
- granty, dotácie z iných zdrojov.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Testovanie 5, Komparo 4, 6, 8
predmetové olympiády a súťaže
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť: výchovné predmety a výchovné opatrenia
Návrh opatrení:
1/ zmena vyučujúcich, minimalizovanie externých zamestnancov
2/ posilnenie kompetencií špeciálnej pedagogičky v súčinnosti s triednymi učiteľmi
3/ chýbajúci školský dvor a priestor na vyučovanie prírodných vied - vybudovanie učebne prírodovedných predmetov, vybudovanie školskej predzáhradky.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 20 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Čínština | 4 | 1 | Dana Kumar |
| Dramatický krúžok | 16 | 1 | Mgr. Zuzana Poláková |
| Fotografický krúžok | 12 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Futbal/florbal krúžok | 18 | 1 | PaedDr. Roman Heriban |
| Geocaching | 8 | 1 | Andrej Nemoga |
| Hravé programovanie iPad-Swift | 12 | 1 | Mgr. Vanda Gáborová |
| Hudobná škola Artesia | 28 | 1 | Mgr.Art. Stanislav Grich, PhD. |
| Kravmaga | 6 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Lego hravé stavebice | 11 | 1 | Mgr. Helena Hlavajová |
| Lego Mindstorrms | 13 | 1 | Mgr. Vanda Gáborová |
| Matematika inak | 7 | 1 | Mgr. Viera Ďurdíková |
| Nemčina hrou | 15 | 1 | Mgr. Eva Balogová |
| Novinársky krúžok | 12 | 1 | PaedDr. Martina Sršňová |
| Strelecký krúžok | 11 | 1 | Peter Valach |
| Šachový krúžok | 10 | 1 | Ing. Peter Balogh |
| Šikovníček | 13 | 1 | Renata Kisová |
| Zelená škola | 34 | 1 | Petra Psotová |
Spolupráca s rodičmi je výborná, rodičia sa aktívne zapájajjú do krúžkovej činnosti, vyučovacieho procesu, mimoškolské akcie (juniáles, akadémia) a aktívne prispievajú aj v dobrovoľníckej oblasti a materiálno-technickom zabezpečení školy.
Škola pravidelne informuje o svojej činnosti na stránkach mestských novín Senčan, na svojej webovej stránke, zapája sa do podujatí organizovaných mestom alebo inými kultúrnymi, resp. neziskovými organizáciami.
Vypracoval: Mgr. Barková Iveta
V Senci 14. augusta 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26.08.2019
Rada školy schválila Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2018/2019 na svojom zasadnutí dňa 2.9.2019.
Zriaďovateľka školy Mgr. Iveta Barková schválila Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2018/2019.
Powered by aSc EduPage