| Názov školy | Súkromná základná škola, Kysucká 14, Senec |
| Adresa školy | Kysucká 14, 903 01 Senec |
| Telefón | +421 2 4329 1108, 0948 656 020 |
| riaditel@skolasenec.sk | |
| WWW stránka | skolasenec.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mgr. Iveta Barková |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Barková Iveta | 0948 656 020 | riaditel&skolasenec.sk | |
| ZRŠ | Mgr. Augustovičová Jana | 0948 271 795 | augustovicova@skolasenec.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Bollová Martina | |
| pedagogickí zamestnanci | Kisová Renáta | |
| Strigačová Petra | ||
| ostatní zamestnanci | ||
| zástupcovia rodičov | Ing. Pősová Monika | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Filipovičová Oľga | |
| iní | PhDr. Kopcová Elena, PhD | |
| Bučeková Brigita | ||
| Matejková Martina | ||
| Ing. Barka Denis |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ SŠKD | Kisová Renáta | SŠKD | |
| MZ | Mgr. Turcárová Zuzana | ISCED 1 | |
| PK | Mgr. Strigačová Petra | ISCED 2 |
Počet žiakov školy: 157
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 9 |
| počet žiakov | 33 | 40 | 16 | 18 | 18 | 16 | 16 | 0 | 0 | 157 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 2 | 1 | 5 | |||||
| z toho v ŠKD | 30 | 38 | 16 | 15 | 7 | 106 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2016: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2016: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2017
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 23 | 2 | 1 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | ||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DRA | ETV | FRJ | FYZ | GEO | HUV | CHE | INF | KAJ | MAT | NBV | NVE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | |||||||||||||||
| 1.A | |||||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||||
| 2.B | |||||||||||||||
| 3.A | |||||||||||||||
| 4.A | 1,29 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,12 | 1 | ||||||||
| 5.A | 1,19 | 1,19 | 1,31 | 1 | 1,44 | 1 | 1 | 1,25 | 1,44 | 1 | |||||
| 6.A | 1,38 | 1,31 | 1,31 | 1 | 1,43 | 1,19 | 1,69 | 1,25 | 1 | 1 | 1,63 | 1 | |||
| 7.A | 1,44 | 1,38 | 1,44 | 1 | 1,2 | 1,56 | 1,44 | 1,06 | 1,38 | 1 | 1,25 | 1,63 | 1 |
| Trieda | NEJ | OBN | ODO | PVC | PDA | PVO | REO | SJL | Spr | TCH | TSV | VLA | VYV | VZO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | 1 | |||||||||||||
| 1.A | ||||||||||||||
| 1.B | ||||||||||||||
| 2.B | 1 | |||||||||||||
| 3.A | ||||||||||||||
| 4.A | 1 | 1 | 1,28 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| 5.A | 1,65 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| 6.A | 1,75 | 1 | 1,69 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| 7.A | 1,73 | 1 | 1,88 | 1 | 1,19 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 2.A | 20 | 1 | 0 | 19 |
| 1.A | 16 | 0 | 0 | 16 |
| 1.B | 16 | 0 | 0 | 16 |
| 2.B | 20 | 1 | 0 | 19 |
| 3.A | 16 | 0 | 0 | 16 |
| 4.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 5.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 6.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 7.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | 20 | 1024 | 53,89 | 1024 | 53,89 | 0 | 0,00 |
| 1.A | 16 | 1181 | 73,81 | 1181 | 73,81 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 16 | 1382 | 86,37 | 1382 | 86,37 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 20 | 1260 | 66,32 | 1260 | 66,32 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 16 | 1259 | 78,68 | 1259 | 78,68 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 18 | 1586 | 99,12 | 1586 | 99,12 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 17 | 1298 | 81,12 | 1298 | 81,12 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 16 | 1403 | 87,69 | 1403 | 87,69 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 16 | 1950 | 121,88 | 1950 | 121,88 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 17 | 84,7% | |
| Monitor MAT | 17 | 83,5% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 9 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 2 | 33 | 0 |
| Bežných tried | 7 | 125 | 5 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 157 | 5 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 24 | 2 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 4 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 21 | 21 |
| vychovávateľov | 1 | 3 | 4 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 1 | 25 | 26 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.A | Technika | 1 |
| 6.A | Technika | 1 |
| 7.A | Technika | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 3 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 1 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 0 | 1 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Slávik Slovenska 2018 | 17 | 2 | |||
| BIO olympiáda | 5 | 2 | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 18 | 3 | |||
| Šaliansky Maťko | 9 | 3 | |||
| Pytagoriáda | 34 | 12 | |||
| Geografická olympiáda | 7 | 5 | |||
| Dejepisná olympiáda | 6 | 2 | |||
| Olympiáda z anglického jazyka | 12 | 1 | 1 | ||
| Matematická olympiáda | 5 | 2 | |||
| English Star | 120 | ||||
| Expert geniality, Všetkovedko |
Krúžkofest
Slnečný festival v Senci
Návšteva divadelných predstavení - SND, Divadlo J. Palárika Trnava, anglické divadlo, Teatro Tatro
Jablkové hodovanie
Výchovné koncerty
Európsky deň jazykov
Bibliotéka, Deň s Danielom Hevierom
Dobročinné zbierky - Deň bielej pastelky, Mikulášska zbierka, Deň narcisov, Deň modrého gombíka
Tvorivé dielne - vianočná, veľkonočná
Exkurzie
Vianočná akadémia
Projekt Foodie
Spolupráca s NO Tenenet
Juniáles
Senecká olympiáda žiakov
Plavecký deň - zimný/letný
Workshop pre rodičov - Ako hovoriť s deťmi o sexe
Zelený týždeň - otvorené hodiny, prezentácia Fairtrade, stretnutie s rodičmi
Súťaž Supertrieda
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
školskom roku 2017/2018 bola škola úspešná v projektoch:
Technika hrou od základnej školy
Zelená škola - Environmentálni experti 2018
Nadácia Orange - Siedmaci - lovci hoaxov
Nadácia Volskwagen - Vedomostné ostrovy
Učiteľské spojky - Komenského inštitút
V školskom roku 2017/2018 sa v škole neuskutočnila inšpekčná kontrola.
Škola sídli v priestoroch SOŠ automobilovej a podnikania, k dispozícii máme 3 poschodia pavilónu C, školskú jedáleň, telocvičňu a školský dvor. Využívame 11 učební, 1 jazykovú učebňu, pohybovo-tanečné štúdio, školský klub detí, od septembra 2018 je k dispozícii učebňa prírodných vied, Vyučovanie je priebežne zabezpečované potrebnými učebnými pomôckami, takmer v každej triede je interaktívne riešenie, zariadená je učebňa IKT. Materiálno-technické zabezpečenie sa rieši v súlade s potrebami výchovno-vzdelávacieho procesu.
Škola je financovaná z viacerých zdrojov:
- štátny príspevok - normatívne a nenormatívne prostriedky
- dotácie mesta Senec na základe prenesených kompetencií
- príspevok rodičov žiakov
- granty, dotácie z iných zdrojov.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Testovanie 5, Komparo 4, 6
predmetové olympiády a súťaže
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť: výchovné predmety a výchovné opatrenia
Návrh opatrení:
1/ zmena vyučujúcich, minimalizovanie externých zamestnancov
2/ posilnenie kompetencií špeciálnej pedagogičky v súčinnosti s triednymi učiteľmi
3/ Chýbajúci školský dvor a priestor na vyučovanie prírodných vied - vybudovanie učebne prírodovedných predmetov, rvybudovanie školskej predzáhradky.
4/Zapojenie sa do výzvy Ministerstva školstva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok "Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-01. Projekt pripravia a predložia Petra Strigačová a Elena Kopcová.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 7 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Bežecký | 13 | 1 | Mgr. Zuzana Hϋttnerová |
| Čínština | 6 | 1 | Mgr. Daniela Kumar |
| Fotografický krúžok | 8 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Francúzsky jazyk | 8 | 1 | Mgr. Monika Andrejčáková, PhD. |
| Futbal/florbal krúžok | 25 | 2 | PaedDr. Roman Heriban |
| Geocaching | 18 | 1 | Mgr. Jana Augustovičová |
| Gymnastický krúžok | 19 | 1 | Mgr. Zuzana Hϋttnerová |
| Hudobná škola Artesia | 20 | 1 | Mgr.Art. Stanislav Grich |
| Kravmaga | 8 | 1 | Robert Frantz |
| Literárno-dramatický | 11 | 1 | Helena Čajková |
| Matematika inak | 22 | 2 | Mgr. Viera Ďurdíková |
| Relaxačné cvičenia pre deti | 15 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
| Roboticko programátorský | 36 | 2 | Mgr. Vanda Gáborová |
| Slnečnica | 16 | 1 | Juraj Kosztolányi |
| Strelecký krúžok | 10 | 1 | Peter Valach |
| Šachový krúžok | 8 | 1 | Ing. Peter Balogh |
| Šikovné ruky | 15 | 1 | Renata Kisová |
| Španielsky jazyk | 11 | 1 | Mgr. Monika Andrejčáková, PhD. |
| Tanečný krúžok | 8 | 1 | Katarína Chrapčiaková |
| Tvorivé stavebnice | 10 | 1 | Mgr. Helená Hlavajová |
| Zelená škola | 12 | 1 | Mgr. Michal Chrapčiak |
Spolupráca s rodičmi je výborná, rodičia sa aktívne zapájajjú do krúžkovej činnosti, vyučovacieho procesu, mimoškolské akcie (juniáles, akadémia) a aktívne prispievajú aj v dobrovoľníckej oblasti a materiálno-technickom zabezpečení školy.
Škola pravidelne informuje o svojej činnosti na stránkach mestských novín Senčan, na svojej webovej stránke, zapája sa do podujatí organizovaných mestom alebo inými kultúrnymi, resp. neziskovými organizáciami.
Vypracoval: Mgr. Augustovičová Jana
V Senci, 24. júla 2018
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 3.9.2018
Rada školy vzala na vedomie správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2017/18 a jej znenie schválila dňa .............................................
................................................................................
Ing. Martina Bollová, predseda Rady školy vl. r.
Zriaďovateľ berie na vedomie správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2017/18 a jej znenie schválil dňa .............................................
................................................................................
Mgr. Iveta Barková, zriaďovateľka
Powered by aSc EduPage