• Výsledky evaluačného dotazníka EDO

     • V apríli 2019 sa v našej škole uskutočnil externý dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojili učitelia, rodičia a žiaci 5.-8. ročníka. Výsledky sú veľmi potešujúce, ale aj zaväzujúce. Veríme, že takú vysokú mieru dôvery a spokojnosti budeme môcť preukázať aj v budúcich školských rokoch. Ďakujeme!

      Celkové detailné výsledky si môžete prečítať v priloženom linku.

      http://old.exam.sk/Vys_sprava_12364.pdf

     • Finančná gramotnosť u piatakov

     • Do galérie Finančná gramotnosť u piatakov boli pridané fotografie.

      Finančná gramotnosť v škole?

      Áno! Naši piataci práve spoznávajú vďaka programu JA Slovensko problematiku peňazí a podnikania. 

      Zamýšľame sa nad rodinným rozpočtom, čo sú to príjmy a výdavky, čo znamená šetrenie. 

      Zakladáme si vlastnú firmu a postupnými krokmi sa zoznámime aj s pracovným pohovorom - ako sa naň pripraviť, obliecť, čo so sebou doniesť.

      Piatakov táto téma naozaj zaujíma. Ďakujeme JA Slovensko za túto príležitosť.

      Vďaka spoločnosti MetLife je tento program bezplatný.

     • Senecká olympiáda

     • Do galérie Senecká olympiáda boli pridané fotografie.

      Prvý júnový týždeň prebiehala v Senci detská Senecká olympiáda, kde si deti mohli zmerať svoje sily v jednotlivých športových disciplínach. Naša škola sa aj napriek menšiemu počtu žiakov snažila zapojiť do väčšiny súťaží. V pondelok sme sa zapojili do plaveckých pretekov, kde sa nám podarilo umiestniť na stupienku víťazov v každej plaveckej disciplíne a získali sme jedno zlato, štyri striebra a dvakrát bronz. V utorok mladšie žiačky súťažili vo vybíjanej. Aj napriek veľkej snahe sa umiestnili na štvrtom mieste. Detská atletika bola pripravená pre najmladšiu kategóriu, ktorú tvorili dve družstvá po 8 detí. Až do poslednej chvíle to bolo veľmi napínavé a muselo prísť k rozstrelu o prvé a druhé miesto, kde nám chýbal centimeter k zisku zlatej medaily. V stredu sa pokračovalo florbalom dievčat a chlapcov, futbalom a prehadzovanej. Prehadzovaná bola určená pre najmladšiu kategóriu, v ktorej si naši žiaci jednoznačne vybojovali zlatú medailu. Vo florbale chlapcov nás jeden gól delil od víťazstva. Štvrtok sme zabojovali v atletike, kde sa zapojilo 35 detí z našej školy a mohli si vyskúšať atletické disciplíny. Napriek veľkej konkurencii naše deti bojovali a podarilo sa nám získať 22 medailí, 9 bronzových,  7 strieborných a 7 zlatých. Pre našu školu bol tento rok na Seneckej olympiáde veľmi úspešný a sme nesmierne hrdí na všetky naše deti, ako dokázali bojovať s plným nasadením.

     • Ochrana života a zdravia

     • Do galérie Ochrana života a zdravia, tzv. "branné" boli pridané fotografie.

      V rámci prierezovej témy Ochrana života a zdravia (rodičia si pamätajú "branné") sme mali vo švrtok teoretickú prípravu. Príslušník Generálneho štábu OS SR plukovní Ing. Norbert Tornyai odprezentoval žiakom poslanie a základné úlohy Ozbrojených síl SR. Po prezentácii prišli na rad dvaja na slovo vzatí bojovníci z 5. pluku špeciálneho určenia. Žiaci boli nadmieru disciplinovaní, prednášku počúvali so skutočným záujmom a padlo aj veľa otázok. Samozrejme, najviac ich zaujali vojaci v poľných uniformách, ktorí predviedli súčasti svojej výstroje a výzbroje a prieskumné drony. Praktickú časť sme absolvovali priamo v teréne, na Pekne ceste v Rači.

      Veríme, že práve takýmto spôsobom sa naši žiaci naučia veľmi veľa. 

     • 3.miesto v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • Tánička, gratulujeme!

     • Senecká korčula

     • Do galérie Senecká korčula boli pridané fotografie.

      Tešíme sa z našich športových nadšencov, že opäť skvele reprezentovali našu školu. Tentokrát na Seneckej korčuli. Ďakujeme Jankovi Krupičkovi za krásne tričká :-)

     • Juniáles

     • Srdečne Vás pozývame na náš 3. školský juniáles 8.6.2019 v átriu našej školy. Celá akcia sa bude niesť v duchu western-country štýlu. Flanelové košele, klobúky, sukne a kovbojské čižmy sú vítaným doplnkom.

      Tento rok vyhlasujeme súťaž o Najlepší HRNČEKOVÝ koláč.

      Celú akciu chceme pripraviť čo najviac ekologickú a eliminovať čo najviac odpadu. Uvítame vlastné misky a príbor na guláš.

      Na Juniálese bude aj výmenná burza SWAP. Bližšie informácie pošleme samostatne.

      Veľmi radi uvítame ceny do tomboly a do detského obchodíka, kde si deti budú môcť za získané „JUNY“ kúpiť nejakú tú drobnosť. 

      Tešíme sa na Vás.

       

      Za Radu školy 

      Martina Bollová

     • Carnuntum

     • 17.4.2019 sa šiestaci na exkurzii v bývalej rímskej základni Carnuntum dozvedeli aj to, že už starí Rimania prevádzkovali stánky s rýchlym občerstvením, že poznali podlahové kúrenie, že okrem mestských kúpeľov mali aj dômyselne premyslený systém verejných záchodov a že na čele Rímskej ríše stál aj Afričan, cisár Septimius Severus... Šiestaci už vedia aj to, prečo bolo rímskych legionárov na diaľku najskôr cítiť, až potom počuť, prečo Rimania jedli zásadne len pravou rukou a na čo im pri osobnej hygiene slúžil mramorový prášok.

      Viete to aj vy? :)

     • Veľkonočné prázdniny

     • sú tu opäť prázdniny... tentokrát veľkonočné a začínajú vo štvrtok 18.4. a končia sa v utorok 23.4.V škole sa vidíme opäť v stredu 24.4.

     • (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A

     • Do galérie (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A boli pridané fotografie.

      Streda 10. apríla sa niesla u šiestakov v znamení dobrodružstva. Adrenalín zažili najskôr počas špeciálnej výpravy, na ktorej plnili úlohy, hľadali indície a lúštili tajničku. A to všetko v súlade s našimi triednymi pravidlami BEZPEČNOSŤ, SLUŠNOSŤ, VŠÍMAVOSŤ, PEVNÁ VÔĽA, VESELOSŤ. Skutočné dobrodružstvo prišlo však až vtedy, keď ich začali učiť vlastní rodičia J Tí deťom dosvedčili, že triedne pravidlá, ktoré sa učíme rešpektovať, nie sú žiadne bludy a že sa nimi riadia aj dospeláci v pracovnom svete. Vďaka Šimonovmu tatinovi Petrovi si deti vyskúšali, akými rôznymi spôsobmi si možno pri práci a športe zodpovedne chrániť zdravie. Jakubova mamina Dušana zasvätila deti do tajov poistenia a Terezkina mama Monika deckám objasnila, že aj správanie zamestnancov veľkých firiem musí byť vždy v súlade s dohodnutými pravidlami, teda, moderne povedané, in compliance. Srdečná vďaka skvelým rodičom, s ktorými sa nám podarilo priblížiť deti zase o trošku viac k reálnemu životu.

     • Ľudové misie

     • Do galérie Ľudové misie boli pridané fotografie. V rámci týždňa Ľudových misií v Senci ku nám zavítali mladí s programom pre deti a mládež.