• Carnuntum

• 17.4.2019 sa šiestaci na exkurzii v bývalej rímskej základni Carnuntum dozvedeli aj to, že už starí Rimania prevádzkovali stánky s rýchlym občerstvením, že poznali podlahové kúrenie, že okrem mestských kúpeľov mali aj dômyselne premyslený systém verejných záchodov a že na čele Rímskej ríše stál aj Afričan, cisár Septimius Severus... Šiestaci už vedia aj to, prečo bolo rímskych legionárov na diaľku najskôr cítiť, až potom počuť, prečo Rimania jedli zásadne len pravou rukou a na čo im pri osobnej hygiene slúžil mramorový prášok.

Viete to aj vy? :)

• Veľkonočné prázdniny

• sú tu opäť prázdniny... tentokrát veľkonočné a začínajú vo štvrtok 18.4. a končia sa v utorok 23.4.V škole sa vidíme opäť v stredu 24.4.

• (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A

• Do galérie (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A boli pridané fotografie.

Streda 10. apríla sa niesla u šiestakov v znamení dobrodružstva. Adrenalín zažili najskôr počas špeciálnej výpravy, na ktorej plnili úlohy, hľadali indície a lúštili tajničku. A to všetko v súlade s našimi triednymi pravidlami BEZPEČNOSŤ, SLUŠNOSŤ, VŠÍMAVOSŤ, PEVNÁ VÔĽA, VESELOSŤ. Skutočné dobrodružstvo prišlo však až vtedy, keď ich začali učiť vlastní rodičia J Tí deťom dosvedčili, že triedne pravidlá, ktoré sa učíme rešpektovať, nie sú žiadne bludy a že sa nimi riadia aj dospeláci v pracovnom svete. Vďaka Šimonovmu tatinovi Petrovi si deti vyskúšali, akými rôznymi spôsobmi si možno pri práci a športe zodpovedne chrániť zdravie. Jakubova mamina Dušana zasvätila deti do tajov poistenia a Terezkina mama Monika deckám objasnila, že aj správanie zamestnancov veľkých firiem musí byť vždy v súlade s dohodnutými pravidlami, teda, moderne povedané, in compliance. Srdečná vďaka skvelým rodičom, s ktorými sa nám podarilo priblížiť deti zase o trošku viac k reálnemu životu.

• Ľudové misie

• Do galérie Ľudové misie boli pridané fotografie. V rámci týždňa Ľudových misií v Senci ku nám zavítali mladí s programom pre deti a mládež.

• 1.ročník Detskej školskej konferencie

• Do galérie Žiacka školská konferencia boli pridané fotografie.

V utorok 26.3.2019 sa na našej škole uskutočnil 1.ročník Detskej školskej konferencie. Vystúpenia 17 rečníkov zanechali veľmi dobrý dojem nielen v publiku, ale porota bola doslova nadšená. Rozdali hodnotné ceny viacerým rečníkom, ale víťazmi sa stali Adam Pikáli za 1. stupeň s prezentáciou o optických klamoch a na 2.stupni zvíťazila Elenka Jasenovcová s príspevkom o chutiach.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dnes sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťažilo 22 recitátorov.

I. kategória POÉZIA: 1.miesto: Alex Kovačovský, 2. miesto: Nina Semancová, Adam Pikáli, 3. miesto: Andrej Gubka, Michal Pős, Martin Hajko

I. kategória PRÓZA: 1. miesto: Anna Gubková, 2. miesto: Filip Pribylka, 3. miesto Filip Fondrk, Klára Kákošová

II. kategória PRÓZA: 1. miesto: Tatiana Bollová

III. kategória POÉZIA: 1. miesto: Tereza Vozárová

III. kategória PRÓZA: 1. miesto: Šimon Andrejčák

Všetkým účastníkom ďakujeme a víťazom blahoželáme!

• Fašiangy u nás v škole

• Do galérie Fašiangy u nás v škole boli pridané fotografie.

Užili sme si veselý fašiangový deň. Prajeme všetkým krásne jarné prázdniny!

• Polročné hodnotenia

• Do galérie Polročné hodnotenia boli pridané fotografie.

Spolu s plročnými hodnotiami naši šikovníci dostali ceny a diplomy za Všetkovedka, naši strelci za 3.miesto v okresnom kole družstiev. Okrem detičiek sa z pekných hodnotení tešili aj panie učiteľky :-)

• 2% z dane

• Milí rodičia, aktivovali sme ikonku 2% z dane, budeme vám vďační za každú pomoc. Tlačivo sa dá vyplniť online, ale ak by niekto preferoval papierovú verziu, ohláste sa, prosím, v kancelárii.

Vaša škola