• Carnuntum

• 17.4.2019 sa šiestaci na exkurzii v bývalej rímskej základni Carnuntum dozvedeli aj to, že už starí Rimania prevádzkovali stánky s rýchlym občerstvením, že poznali podlahové kúrenie, že okrem mestských kúpeľov mali aj dômyselne premyslený systém verejných záchodov a že na čele Rímskej ríše stál aj Afričan, cisár Septimius Severus... Šiestaci už vedia aj to, prečo bolo rímskych legionárov na diaľku najskôr cítiť, až potom počuť, prečo Rimania jedli zásadne len pravou rukou a na čo im pri osobnej hygiene slúžil mramorový prášok.

Viete to aj vy? :)

• Veľkonočné prázdniny

• sú tu opäť prázdniny... tentokrát veľkonočné a začínajú vo štvrtok 18.4. a končia sa v utorok 23.4.V škole sa vidíme opäť v stredu 24.4.

• (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A

• Do galérie (NE) BEZPEČNÉ DOBRODRUŽSTVÁ v 6.A boli pridané fotografie.

Streda 10. apríla sa niesla u šiestakov v znamení dobrodružstva. Adrenalín zažili najskôr počas špeciálnej výpravy, na ktorej plnili úlohy, hľadali indície a lúštili tajničku. A to všetko v súlade s našimi triednymi pravidlami BEZPEČNOSŤ, SLUŠNOSŤ, VŠÍMAVOSŤ, PEVNÁ VÔĽA, VESELOSŤ. Skutočné dobrodružstvo prišlo však až vtedy, keď ich začali učiť vlastní rodičia J Tí deťom dosvedčili, že triedne pravidlá, ktoré sa učíme rešpektovať, nie sú žiadne bludy a že sa nimi riadia aj dospeláci v pracovnom svete. Vďaka Šimonovmu tatinovi Petrovi si deti vyskúšali, akými rôznymi spôsobmi si možno pri práci a športe zodpovedne chrániť zdravie. Jakubova mamina Dušana zasvätila deti do tajov poistenia a Terezkina mama Monika deckám objasnila, že aj správanie zamestnancov veľkých firiem musí byť vždy v súlade s dohodnutými pravidlami, teda, moderne povedané, in compliance. Srdečná vďaka skvelým rodičom, s ktorými sa nám podarilo priblížiť deti zase o trošku viac k reálnemu životu.

• Ľudové misie

• Do galérie Ľudové misie boli pridané fotografie. V rámci týždňa Ľudových misií v Senci ku nám zavítali mladí s programom pre deti a mládež.