• Vianočné prázdniny

• Milé deti, milí rodičia, vianočné prázdniny začínajú 23. decembra a budú trvať celé dva týždne. V škole sa na vás všetkých tešíme opäť v pondelok 8. januára 2018.

Milí naši, prajeme vám krásne Vianoce, šťastie a zdravie v novom roku a dávajte si na seba pozor, aby sme sa oddýchnutí a znovu nabudení učiť sa stretli všetci opäť v našej milej školičke. Už teraz sa na vás tešia vaši učitelia.

• Vianočný gala program 19.12.2017

• Do galérie Vianočný gala program 19.12.2017 boli pridané fotografie.

Vianočný gala program máme úspešne za sebou. V utorok 19.12.2017 praskala školská jedáleň vo švíkoch a my sme s napätím čakali na začiatok nášho programu. Veríme, že sa vám všetkým páčil a že vám aj naše medovníčky chutili. Zároveň chceme poďakovať všetkým sponzorom za občerstvenie a za pomoc pri organizovaní vianočného programu. Ďakujeme aj za štedré finančné dobrovoľné príspevky za výrobky na vianočnom mini bazáre, vyzbieralo sa spolu 520,40 €. Ešte raz veľké ďakujeme! I. Barková, riaditeľka školy a K. Jankovičová, predsedníčka rady rodičov.

• Scrabble - súťaž žiakov seneckých škôl

• 18.12.2017 sa už tradične v seneckom gymnáziu uskutočnila súťaž v hre scrabble a my sme sa do nej prvýkrát zapojili. A to celkom úspešne. Kategóriu šiestakov vyhral náš žiak Filip Barka a v kategórii siedmakov skončil Matej Bábik na 4. mieste. Našim reprezentantom gratulujeme.

• GEO Senec 3. výprava - tento raz nočná

• Do galérie GEO Senec 3. výprava - tento raz nočná boli pridané fotografie.

3. geokešingová výprava sa uskutočnila v sobotu 9.12.2017 večer. Zraz bol na vytýčených súradniciach, stretlo sa nás tam rovných 39, takže je možné, že nejakí ďalší keškári ešte stále hľadajú súradnice... :). Bola zima, bolo blato, ale bola TMA!!! Čo viac treba dobrodružným detským dušičkám?! Ďalší nezvyčajný výlet je za nami.

• Učíme sa v múzeu

• Do galérie Učíme sa v múzeu boli pridané fotografie.

Viedeň nás 7. decembra 2017 privítala slnečným zimným dňom a my sme si mohli v plnej paráde užiť učenie v múzeu. Najprv sme absolvovali Grand Tour v cisárskom letohrádku Schonbrunn, potom sme si nakrátko užili atmosféru schonbrunských vianočných trhov a nakoniec sme prežili fantastické, ale trochu krátke popoludnie v Technickom múzeu Viedeň. Už teraz vieme, že tam budeme chodiť často :).

• Šiestaci na Mestskom úrade v Senci

• Do galérie Šiestaci na Mestskom úrade v Senci boli pridané fotografie.

Kde sa dozviete najviac o fungovaní samosprávy? No predsa na mestskom úrade! Naši šiestaci absolvovali hodinu občianskej náuky s hovorkyňou Mesta Senec p. Martinou Ostatníkovou, ktorá im pútavo vysvetlila, aké sú úlohy mestskej samosprávy a mestského úradu.

• Zbierka pre Červený kríž

• Do galérie Zbierka pre Červený kríž boli pridané fotografie.

Žiaci 6. a 7. triedy prišli s nápadom vianočnej zbierky pre rodiny v núdzi. Nielenže nabalili hračky, školské pomôcky, knižky, ale napísali aj 40 pohľadníc, na ktoré nalepili známky a pripravili ich tak pre pracovníčky Slovenského červeného kríža, ktoré ich môžu v našom mene zaslať tým, ktorým urobia radosť. Hodinu etiky a náboženstva strávili v priestoroch SČK v Senci a vidieť, že z tohto nápadu mali všetci veľkú radosť. My s nimi. Sme na naše deti pyšné/í.